1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

آزمون EPT دانشگاه آزاد چيست؟

آزمون EPT دانشگاه آزاد چيست؟

 

EPT آزموني براي ارزيابي مهارت زبان انگليسي داوطلبان مي باشد و مخفف English Proficiency Test است.

 

آزمون EPT  ويژه داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد اسلامي است و توسط همين دانشگاه به منظور سنجش سطح زبان عمومي متقاضيان آن برگزار مي گردد. تمامي دانشجويان دكتري اين دانشگاه در صورت دارا نبودن مدرك بين المللي زبان انگليسي با نمره تعيين شده توسط دانشگاه ، موظف به شركت در آزمون EPT و كسب حداقل نمره قبولي در آن هستند.

 

آزمون EPT  از سال 86 شروع و به طور منظم در واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي برگزار گرديده است. از ابتدا، اين آزمون به صورت فصلي برگزار ميگرديد، اما از ارديبهشت 92 تا كنون هر ماه برگزار شده است

 

در آغاز كار برگزاري EPT، مدرك اين آزمون تنها براي داوطلبان ورود به مقطع دكتري دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات ضروري بود، اما بعد از گذشت چندي، ارائه مدرك قبولي EPT براي تمامي داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد الزامي شد.

 

ساختار آزمون EPT

 

ü       مي توان آزمون  EPT را با آزمون بين الملليTOEFL PBT مقايسه نمود. تنها تفاوت آن با آزمون TOEFL  اين است كه بخش شنيداري و نگارش ندارد.

 

ü       سطح سختي اين آزمون مانند تافل دكتري يا همان آزمون زبان عمومي دكتري  است كه با مراجعه به اين لينك مي توانيد از جزئيات آن آگاه شويد.

 

ü       EPT دانشگاه آزاد شامل 100 سوال بوده كه از این تعداد،  ۳۰ سوال به درک مطلب، ۳۵ سوال به لغات و ۳۵ سوال به گرامر اختصاص داده شده است.

 

ü       لازم به ذكر است كه اين دسته بندي بسته به هر آزمون كمي متغير مي باشد، يعني ممكن است در يك آزمون تعداد سوالات گرامر 30 سوال و واژگان 40 سوال باشد.

 

ü       آزمون EPT نمره منفي ندارد و نمره حد نصاب قبولي در آن، 50 است.

 

ü       منابع پيشنهاد شده براي آمادگي آزمون EPT  به شرح زير بوده که البته در سال های اخیر، طراحان سوال فقط به این منابع رایج بسنده نکرده و همواره از منابع پراکنده ی دیگری نیز برای طراحی سوالات بهره جسته اند.

 

1. Understanding and Using English Grammar – By: Betty Azar

2. Mosaic 1 and 2

3. Select Readings- Pre intermediate – Intermediate and Upper intermediate

4. 504 Absolutely Essential Words for TOEFL – Fifth Edition 

 

 جهت تهیه جزوات و سوالات آزمون ای پی تی میتوانید از دو روش زیر اقدام نمایید:

روش اول: دانلود جزوات و سوالات آزمون ept   مستقیما از سایت AzmoonEPT.com  به روش پرداخت آنلاین و دانلود مستقیم فایل.(راهنمای خرید آنلاین)

روش دوم: تماس با شماره تلفن  09363900525  و ارسال جزوات و سوالات آزمون ept   به ایمیل شما پس از پرداخت وجه.